دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

بهره برداری از ۲ واحد مرغداری در شهرستان کاشان

ایسنا/اصفهان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشان گفت: بهره‌برداری از دو واحد مرغداری با اعتبار ۵۹۰ میلیارد ریال در این شهرستان هم‌زمان با هفته جهاد کشاورزی آغاز شد.


علی محلوجی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بهره‌برداری از یک واحد پرورش مرغ مادر با ظرفیت ۱۵ هزار قطعه با اعتبار ۹۰ میلیارد ریال در شهر مشکات انجام شد که برای چهار نفر ایجاد اشتغال می‌کند.


وی افزود: یک واحد پرورش مرغ تخم‌گذار با صرف هزینه ۵۰۰ میلیارد ریال در روستای سن سن به بهره‌برداری رسید که ظرفیت تولید ۱۵۸ هزار قطعه تخم‌مرغ را دارد و برای ۱۰ نفر اشتغال‌زایی دارد.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشان، تصریح کرد: شهرستان کاشان در بخش پرورش مرغ مادر با تولید روزانه یک میلیون و ۶۱۱ هزار رتبه اول استان اصفهان را دارد و در بخش مرغ تخم‌گذار نیز با  فعالیت ۴۶ واحد مرغداری و تولید دو میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه تخم‌مرغ، جایگاه اول استان اصفهان و رتبه دوم کشور را صاحب است.


محلوجی تأکید کرد: صنعت طیور در ایران طی چهار دهه گذشته، به شکل صنعتی گسترش پیدا کرده است، اما این شرکت‌ها باید برای گسترش زنجیره تأمین یا فرآیند تولید نیز برنامه‌ریزی کنند و سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید